פלד אדריכלים הוא משרד אדריכלים צעיר המתמקד באדריכלות ועיצוב חדשניים לילדים.

אנו מתכננים מוסדות חינוך יצירתיים ומטפחים, מבני ציבור ומסחר שמיועדים לכל המשפחה ובתי מגורים שיתוכננו ויעוצבו כמוסיקת רקע לשנים הכי יפות של ילדים רבים.

אנו מאמינים שסביבות חינוכיות טובות יותר כאלו מאפשרים לילדים לגדול ולהפוך לאנשים יצירתיים, סקרנים, שממשים את הפוטנציאל שלהם במלואו.

"

האדריכלית לילך פלד, מייסדת המשרד, היא אדריכלית רשויה בוגרת אוניברסיטת תל-אביב, בעלת ניסיון של למעלה מ-12 שנים שבמהלכן צברה ידע רב בתכנון מוסדות חינוך מגוונים תוך יישום עקרונות פדגוגיים חדשניים. 

אני מאמינה שחוויות הילדות שלנו שזורות כחוט השני בסיפור של כל אחד ואחת מאיתנו.

הסיפור שלי התחיל בילדות ישראלית טיפוסית, אי שם בשנות השמונים של המאה הקודמת והמשיך בחוויית ילדות אחרת לגמרי, בלונדון. הרבה לפני שידעתי מה זה בכלל אדריכלות, ידעתי שיש ילדים שגדלים בתרבות אחרת ובסביבת מגורים ולימוד שונה לגמרי.

כשחזרתי לארץ בתחילת שנות ה-90 התחלתי ללמוד בבית-ספר יסודי ולא הבנתי: למה בבית-הספר כאן לא רואים את השמיים דרך התקרה כמו שראו שם? למה פה בית-הספר הוא מסדרון אינסופי, קר ומנוכר שממנו יוצאות כיתות אפורות ומשמימות? למה בכיתה שלי בישראל אין פינות צבעוניות של משחק ולמידה  כמו שהיו בלונדון? למה אין בצמוד לבית-הספר חורשה ירוקה וקסומה שבה מתקיימים שיעורי הספורט?  איך ייתכן שבמבנה המנוכר הזה אנחנו אמורים ללמוד ולבלות את כל היום שלנו?

לימים הבנתי שדרוש שינוי. התכנון המסורתי של מוסדות החינוך הוא תוצר של המהפכה התעשייתית ומותאם לשינויים שהתרחשו בחברה במאות הקודמות. במאה ה-21 גני הילדים ובתי הספר חייבים לשלב אדריכלות חדשה עם פדגוגיה חדשה. 

יש לכם שאלה? רוצים לקבל פרטים נוספים בנושא מסויים? כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם.